czyli …. „jak przetrwać w dzikim i niebezpiecznym świecie między lodówką a zmywarką” 🙂

cytująć tekst z emaila otrzymanego wraz z zaproszeniem na spotkanie MSJ (Mężczyzn Świętego Józefa)

Temat postaram się przybliżyć w czasie pomiędzy 20:30 i 22:00.

Całość zaczyna się o 18:30 Adoracją Najświętszego Sakramentu i Mszą świętą, później poczęstunek i konferencja.

www.facebook.com/events/1006213459563476

 

Treść maila otrzymanego z zaproszeniem na konferencję:

Bracie,

Zapraszamy Cię na pierwsze po Nowym Roku spotkanie Mężczyzn św. Józefa, które odbędzie się już 25 stycznia jak zwykle „Pod CZWÓRKĄ” przy ul. Katedralnej 4 w kościele św. Piotra i Pawła we Wrocławiu. Rozpoczynamy o 18.30 adoracją Najświętszego Sakramentu i spowiedzią świętą, a następnie zostanie odprawiona Msza Św.

Jak to dobrze że możemy zacząć nowy rok z Bogiem w tak zacnym, męskim gronie. Ktoś niedawno powiedział, że „jak mężczyźni się modlą, to mury pękają…” I z pewnością nie myślał o prawdziwych murach, bo gdzie byśmy się podziali, gdyby nasz kościół się rozpadł…. Pęka to co nas pęta, powstrzymuje, zniewala, drażni, zniechęca, odpycha oraz blokuje przed całkowitym i nieskrępowanym wielbieniem Jezusa Chrystusa.

Oczywiście zawsze pojawia się pytanie, jak szybko po takim wielbieniu odbudowujemy swoje mury i chowamy się za nimi w osobistym, indywidualnym, bezpiecznym ciepełku…. Im więcej wielbienia tym mury rosną wolniej, ”bo z Tobą zdobywam wały, mur przeskakuję dzięki mojemu Bogu” (Ps 18,30)

Po Eucharystii Bartłomiej Pawlaczyk – prowadzący Szkołę Zdrowego Gotowania, pozytywnie zakręcony na tle właściwego odżywiania, praktyk kuchni makrobiotycznej wygłosi konferencję pod intrygującym tytułem „Mężczyzna od kuchni.”

Sami jesteśmy ciekawi, co przyrządzi dla nas Bartek. Czy odkryje przed nami jakieś tajne męskie sekrety, których jeszcze nie znamy…? Albo pokaże sprawdzone sposoby typu „jak przetrwać w dzikim i niebezpiecznym świecie między lodówką a zmywarką”, lub dowiemy się jak nie przypalić wody na herbatę….?

A może poradzi nam jak dobrze odżywiać ciało człowieka, które jest świątynią Boga…? „Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was”? (1 Kor 3,16) A o świątynię trzeba przecież dbać z największa starannością…

Przyjdź i posłuchaj sam…

Więcej informacji na temat naszych planowanych działań oraz podsumowanie roku 2018 znajdziesz na stronie http://mezczyzniwewroclawiu.pl/ w zakładce Wydarzenia.

Z Bogiem

Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu

http://mezczyzniwewroclawiu.pl
https://www.facebook.com/mezczyzni.we.wroclawiu/

Zapraszamy do polubienia naszej strony na FB.